Firmowa strona internetowa – czy jej potrzebujesz?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi “tak”. Niewiele biznesów może przetrwać bez obecności w Internecie. Nie ma żadnego powodu, żeby Twoja firma nie miała strony internetowej. Strona www może być efektywnym narzędziem marketingowym. Posiadanie strony internetowej ma wiele zalet i bardzo mało wad.

Co może Ci dać strona internetowa? Sporo.

  • Obecność online. Kto wie o Twoim biznesie? Czy klienci mają jakieś miejsce, w którym mogą się o nim dowiedzieć więcej? Firmowa strona internetowa może przekazywać Twoje wartości, profesjonalizm i umiejętności. Dodatkowo dzięki niej możesz dotrzeć do prawie każdego.
  • Pomaga budować zaufanie. Potencjalni klienci chcą wiedzieć o Twojej firmie i Twoich umiejętnościach jak najwięcej. Strona www to idealne narzędzie, żeby zaspokoić ich ciekawość.
  • Dzięki stronie internetowej możesz zostać znaleziony przez ludzi szukających konkretnych usług lub produktów.
  • Komunikacja z klientami. Twoja strona pozwala odwiedzającym na kontakt z Tobą, a dodatkowo mogą się dowiedzieć więcej na temat Twoich usług lub produktów.
  • Aktualności. Na firmowej stronie internetowej możesz podzielić się z klientami wszelkiego rodzaju newsami dotyczącymi Twojego biznesu. Możesz dzielić się również swoimi przemyśleniami na tematy związane z działalnością Twojej firmy. Strony z rzetelnymi i świeżymi informacjami są dla odwiedzających bardzo atrakcyjne.
  • Poznaj klientów, ich potrzeby, zainteresowania i preferencje. Utrzymuj z nimi stałą komunikację, żeby stworzyła się między Wami więź. Zaufanie ze strony klienta to jeden z najważniejszych elementów wpływających na sukces Twojego biznesu.
  • Wygoda dla klienta. W dzisiejszych czasach zapewnienie klientom kilku opcji interakcji z Twoją firmą jest w zasadzie obowiązkowe.

Częste wątpliwości i pytania dotyczące firmowych stron internetowych.

To naturalne, że masz wątpliwości, jeśli chodzi o uruchomienie Twojej firmowej strony internetowej. Jedną z nich może być koszt. Biorąc pod uwagę korzyści, jakie nowa strona przyniesie Twojemu biznesowi, koszt jej stworzenia będzie tego wart.

Innym problemem może być to, że Twoja firma nie działa w Internecie ani nie sprzedaje produktów online. Pamiętaj, że strona internetowa zapewnia też wiele innych korzyści. Budowanie zaufania u klientów, wzmocnienie wartości Twojej marki, lepsze relacje z klientami, dostęp do ogromnej liczby ludzi.

Być może uważasz, że nie masz zbyt dużo treści, które można wrzucić na stronę. Nie szkodzi. Jasne, rozbudowane strony z częstymi aktualizacjami zawartości mogą być bardziej popularne, jednak nawet niewielka strona jest lepsza od jej braku. A dodatkowe treści zawsze można dodać w przyszłości.

Jeśli myślisz o nowej firmowej stronie internetowej lub chcesz zmodernizować swoją aktualną stronę www, przejdź do zakładki KONTAKT i napisz do mnie. Jestem pewny, że razem stworzymy coś naprawdę fajnego.