Projektant stron internetowych

MENU

Cześć, z tej strony Adrian - projektant stron internetowych.

Początek przygody

Pozwól, że opowiem Ci krótką historię.

Na początku 2015 roku miałem świetny (jak mi się wtedy wydawało) pomysł na biznes. Potrzebowałem strony internetowej. Wszedłem więc na google.pl i wpisałem “strony internetowe”.

Znalazłem około 20 firm, które się tym zajmują.

Z tych wszystkich firm tylko 4 odpisały na mojego maila tego samego dnia. Większości pozostałych odpisanie na moją wiadomość zajęło 2 dni.

Rekordzistą jest natomiast projektant stron internetowych, od którego odpowiedź dostałem dopiero po 6 dniach…

Zdecydowałem się wybrać którąś z tych 4 firm, które mnie nie olały i odpisały tego samego dnia. Wypytałem więc o orientacyjne ceny stworzenia mojej strony.

Absolutnie nie byłem przygotowany na to, co przeczytam…

Załamka

Ceny zawierały się w przedziale 5000-7000 zł netto (dodam tylko, że moja strona wcale nie miała być super skomplikowana).

Ja miałem przygotowane maksimum 3000 zł i wydawało mi się, że to już jest naprawdę sensowna kwota jak na dość podstawową stronę. Niestety nie miałem wtedy możliwości podwojenia swojego budżetu.

Pomyślałem, że może w jakiś sposób sam spróbuję stworzyć stronę www. Od czego w ogóle powinien zacząć projektant stron internetowych?

Ponownie uruchomiłem google.pl i wpisałem “Jak stworzyć stronę internetową”. W trakcie czytania różnych artykułów natknąłem się na wzmiankę o generatorach stron. Wydały mi się one genialnym pomysłem, bo pozwalały stworzyć stronę osobie takiej jak ja, czyli zupełnie nieznającej się na kodowaniu.

Bardzo szybko okazało się, że te generatory są mocno ograniczone i za ich pomocą nie będę w stanie stworzyć takiej strony, jaka mi była wtedy potrzebna (mimo że nie miała być jakoś szczególnie rozbudowana).

Pozostała mi tylko jedna rzecz – nauczyć się kodowania. 5 miesięcy później stworzyłem swoją pierwszą stronę. Oczywiście nie było to dzieło sztuki, ale wszystko działało.

Kolejne 2 miesiące później zrobiłem już właściwą stronę dla swojego biznesu. Byłem z siebie dumny. Uznałem, że teraz wystarczy po prostu poczekać na pierwsze zamówienia od klientów.

Czekałem tak miesiąc, potem kolejny. Po pół roku liczba klientów mojego biznesu wyniosła okrągłe 0. Z perspektywy czasu wiem, że ten mój pomysł na biznes nie miał prawa się udać, ale wtedy naprawdę wydawało mi się, że był genialny.

Długie miesiące nauki tworzenia stron na nic? Byłem załamany, dużo o tym myślałem. W końcu do mnie dotarło – na 100% jest więcej ludzi takich jak ja, dla których ponad 5000 zł za niezbyt skomplikowaną stronę internetową to o wiele za dużo.

Projektant stron internetowych – narodziny

Podjąłem decyzję – będę tworzył strony www dla innych. I tak właśnie narodził się nowy twórca stron internetowych.

Zajmuję się tym od ponad 3 lat. Prawie codziennie poznaję nowych ludzi i ich biznesy. Pomagam im zaistnieć w Internecie. I jestem szczęśliwy.

Napisz do mnie. Na pewno wymyślimy super stronę dla Twojej firmy.

porozmawiajmy

Na pewno razem wymyślimy dla Ciebie super stronę!
kontakt
pobierz darmowy poradnik
"8 rzeczy, które musisz wiedzieć przed kupnem strony
internetowej, żeby nie dać się oszukać"
© Firmowe strony internetowe - Nowa Lepsza Strona. Polityka prywatności.
close