Strona responsywna

MENU

Strona responsywna, co to takiego?

Co roku liczba osób korzystających z urządzeń mobilnych się powiększa. Ludzie przeglądają Internet, komunikują się ze znajomymi, a nawet robią zakupy ze swojego smartfonu lub tabletu.

Dlatego też każdy właściciel strony internetowej musi zadbać o to, żeby jego witryna była responsywna – czyli automatycznie dostosowywała się do rozmiaru urządzenia, z jakiego korzysta odwiedzający.

Nastał czas urządzeń mobilnych

Czasy, kiedy z Internetu korzystało się tylko na komputerze z dużym monitorem, już minęły.

Niestety większość stron internetowych nadal żyje w przeszłości i ich przeglądanie na mniejszych ekranach to udręka. Tekst jest bardzo mały, przez co trzeba non stop przybliżać stronę.

Po jej przybliżeniu mamy kolejny problem, bo teraz strona nie mieści się w szerokości ekranu. Teraz musimy przesuwać stronę na boki.

Czytanie w ten sposób nie należy do przyjemnych.

Poniżej załączam wykres, w którym widzimy, że prawie 80% osób korzystających z Internetu robi to za pomocą urządzeń mobilnych. Pełny raport znajdziesz tutaj https://mobirank.pl/2018/06/24/nowy-raport-strategiczny-internet-2017-2018-od-iab/

mobirank.pl

Wiele urządzeń, różne ekrany

W ostatnich latach producenci elektroniki wypuścili na rynek mnóstwo smartfonów i tabletów. Ich ekrany mogą się znacząco różnić.

Mamy dostęp zarówno do smartfonów z ekranami o przekątnej 4 cale, jak i do 10-calowych tabletów. Do tego oczywiście dochodzą laptopy z ekranami kilkunastocalowymi i monitory o przekątnej powyżej 20 cali.

Właśnie tutaj wchodzi do akcji strona responsywna.

Responsywna strona – technologia RWD (Responsive Web Design)

Czym więc jest strona responsywna?

To strona, która automatycznie dopasuje swój układ do każdego możliwego urządzenia.

Nieważne, czy Internauta korzysta ze smartfonu, tabletu, laptopa lub komputera – strona wyświetli się odpowiednio na każdym z tych sprzętów.

Koniec z ciągłym palcowaniem ekranu w celu przybliżania strony i przesuwania jej na boki.

Sprawdź, czy Twoja strona jest responsywna tutaj – https://search.google.com/test/mobile-friendly

Dlaczego warto mieć stronę responsywną?

Pierwszy powód – firma Google.

Jak pewnie wiesz, to do niej należy wyszukiwarka Google. Firma ta promuje responsywne strony www poprzez ich lepsze pozycjonowanie.

To oznacza, że strony i sklepy internetowe, które są przyjazne dla urządzeń mobilnych, zajmą lepszą pozycję w wyszukiwarce Google od stron, które nie są responsywne.

Drugi powód – wygoda korzystania ze strony responsywnej.

Każdemu właścicielowi strony www powinno zależeć na tym, żeby komfort korzystania z niej był jak najwyższy.

Jeśli chcesz zapewnić swoim gościom bezproblemowe przeglądanie Twojej strony na dowolnym urządzeniu, zainteresuj się responsywną stroną internetową.

Trzeci powód – „bycie na czasie”.

Technologia idzie do przodu bardzo szybko. Twoi potencjalni klienci na pewno docenią fakt, że nie stoisz w miejscu i cały czas się rozwijasz. Wynagrodzą Ci to korzystaniem z Twoich usług lub kupowaniem Twoich produktów.

Czwarty powód – to lepsze rozwiązanie niż strona mobilna

Czym się różni responsywna strona www od strony mobilnej? Strona mobilna to osobna, stworzona od zera wersja Twojej strony.

Jeśli strona z mobilną wersją wykryje, że Internauta korzysta ze smartfonu, zaserwuje mu wersję mobilną. Jeśli wykryje, że osoba ta korzysta z komputera, uruchomi mu wersję dostosowaną do dużego ekranu.

Responsywna strona internetowa to o wiele lepsze rozwiązanie, bo tworzy się tylko jedną wersję strony, która potem się automatycznie dostosowuje do dowolnego ekranu. Oznacza to mniej pracy i oczywiście niższą kwotę, jaką musisz zainwestować w taką stronę.

Wada strony responsywnej?

Ta „wada” dotyczy tylko osób, które posiadają przestarzałą stronę internetową i chcieliby zrobić z niej stronę responsywną.

Problem jest taki, że modyfikowanie starej strony jest czasochłonne, czyli drogie.

O wiele bardziej opłaca się stworzyć stronę od zera, za pomocą nowoczesnych technologii.

Nie tylko zapewnimy stronie responsywność, ale także odświeżymy jej wygląd i dostosujemy do obecnych czasów i trendów.

W skrócie

Coraz większy liczba osób przeglądających Internet za pomocą urządzeń mobilnych sprawiła, że zmieniła się technologia tworzenia stron.

Żeby Twoja strona wyświetlała się optymalnie na wszystkich urządzeniach, musi być responsywna.

Mam nadzieję, że powyższy tekst wyjaśnił Ci kwestię responsywności stron.

Chcesz porozmawiać na temat responsywnych stron www? Napisz do mnie.

porozmawiajmy

Na pewno razem wymyślimy dla Ciebie super stronę!
kontakt
pobierz darmowy poradnik
"8 rzeczy, które musisz wiedzieć przed kupnem strony
internetowej, żeby nie dać się oszukać"
© Firmowe strony internetowe - Nowa Lepsza Strona. Polityka prywatności.
close